4 września 2014

Samobójcy uśmiechają się najszczerzej ☺

Hmmm... Dzisiaj chciałabym napisać kilka słów o samobójcach. Może zaczne od tego kim są w ogóle tacy ludzie? Samobójcy są ludźmi ciężko chorymi są osobami które doświadczyły w życiu wiele przykrości lub przytłaczających problemów są również osobami ze słabymi psychikami by poprosić kogos o pomoc. Takim ludziom należy tylko i wyłącznie współczuć oraz pomóc w rozwiązaniu problemu.Osoby wyśmiewające się z ludzi, którzy mają na swoich nadgarstkach kreski są cholernymi frajerami, którzy nawet nie wiedzą do czego takie wyśmiewanie może doprowadzić. Krzywdzenie ludzi chorych jest dla mnie wielką głupotą i pustotą. 
Wydaje mi się, że samobójstwo nie jest tchórzostwem, lecz najwiekszym tchórzostwem jest traktowanie tak ludzi, że chca popełnić samobójstwo. To jest ich decyzja czy chcą żyć na tym świecie w wielkim smutku i żalu czy skończyć to i "poczuć ulgę". Większość ludzi twierdzi, że samobójcy to tchórze. Nie zgadzam się z nimi. Co oni mogą wiedzieć o nich? Skąd mogą wiedzieć co te osoby czują, co myślą? Samóbójca ma większą odwage o tych wszyskich ludzi, a dlaczego? Ponieważ trzeba mieć ogromną odwage by odebrać sobie życie, by zniszczyć to wszytsko co zbudował, by zostawić rodzine i przyjaciół w smutku, by zostawić swoją przyszłość nie widząc juz nigdy swoich przyszłych dzieci, przytulić je czy wychować. Musza być tak bardzo cholernie odważni by zostawić to całe swoje życie tak po prostu. Dziewczyna, która nazwałeś tłuściochem? Teraz ma anoreksję. Chłopak, któremu powiedziałeś, że jest denerwujący? Skoczył z mostu. Dziewczyna o której mówiłeś, że zachowuje się dziecinnie i jest za głośna? Śmiała się żeby nie płakać. Teraz siedzi w kącie i się tnie. Po raz kolejny. 
Uważaj co mówisz. Człowiek wytrzymuje psychicznie tylko do pewnego stopnia. Ten jeden raz gdy go obrazisz lub sprawisz mu przykrość może być o ten jeden raz za dużo. A wy jakie macie zdanie na temat samobójców? 
Co byście zrobili by pomóc takiej osobie? 
~ love natt. 


1 komentarz:

  1. Dokładnie. Nie powinno się wysmiewać takich ludzi.
    http://przestrzen-piekna.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

- Dziękuję za każdy komentarz, to bardzo motywuje do dalszej pracy
- Jeśli masz pytanie, pytaj. Zawsze postaram się odpowiedzieć :)