20 lipca 2013

                                                         Przyjaźń.


Czy macie takie osoby którym bezgranicznie ufacie? Takie którym możecie powiedzieć wszystko? Na pewno tak, mają oni miano waszych przyjaciół. Ja jak zapewne większość was nie wyobrażałabym sobie życia bez przyjaciół. Przyjaciele są jak ciche anioły, które ratują Cię gdy Twoje skrzydła zapominają jak latać. Pojęcie 'przyjaźń' można określić na wiele sposobów, lecz w każdym z nich odnajdziemy przywiązanie, zaufanie i miłość. Często nie doceniamy ludzi, którzy nas otaczają dopóki nie zaczniemy ich tracić, ale pomimo to są dla nas cholernie ważni. 

Przyjaźń dla mnie jest to możliwość porozumiewania się z drugą osobą, nawet bez słów, często odmiennych charakterów, to również zaufanie, po prostu siostrzana miłość do przyjaciółki/przyjaciela. Nie rozumiem takich osób, które wymyślają swoje własne prawa i zobowiązania w przyjaźni, bo przyjaźń ma swoje własne zasady, które są niezmienne. 

 

A tutaj kilka zasad przyjaźni:  

1. Zaufanie-  W dzisiejszym świecie na zaufanie trzeba sobie zasłużyć. By komuś zaufać należy się przekonać za pomocą mijającego czasu czy dana osoba nas okłamuje i czy możemy mówić wszystko naszemu przyjacielowi.

2. Szczerość-  Mało kto jest prawdziwym przyjacielem, bo brakuje nam szczerości. Są ludzie, którzy dla dobra innych starają się ominąć prawdę. Czytając ten cytat można dojść do wniosku, że niekiedy zatajenie prawdy nie jest złe: „Czego oczy nie widzą temu sercu nie żal”.

3. Pomoc-  Jeśli widzimy kogoś, kto nie ma z kim pogadać albo dostrzegamy, że kogoś coś gnębi to powinniśmy dać z siebie wszystko żeby mu pomóc, bo każdy człowiek ma dobre i złe dni. Każdy pewnie nieraz miał problemy, na nic nie miał ochoty, chciał wszystko zniszczyć. Dlatego trzeba sobie pomagać w każdej chwili.

4. Serce i sumienie- Bez wątpienia prawdziwy, wierny przyjaciel powinien być kimś, kto leczy nasze codzienne, życiowe choroby i troski. Najważniejsze jest w człowieku serce.

 

 __________________________________

Notka z dedykacją dla : 

Weroniki <3 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

- Dziękuję za każdy komentarz, to bardzo motywuje do dalszej pracy
- Jeśli masz pytanie, pytaj. Zawsze postaram się odpowiedzieć :)